Narodil jsem se 17. března 1947 v Kroměříži.

V roce 1977 jsem se stal členem Fotoklubu DK Kroměříž, se záměrem vylepšit alespoň technickou kvalitu mých fotografií. Je s podivem, že jsem ustál tvrdou kritiku členů klubu a později své fotografie vystavoval v rámci činnosti fotoklubu na výstavách.

Z pracovních důvodů jsem utlumil na delší čas mou fotografickou činnost, která zůstala u rodinných fotografií.

Od roku 2010 jsem opět členem Občanského sdružení Fotoklubu DK Kroměříž a účastním se aktivit klubu. Například každoroční prezentace prací členů, tzv. „FOTOBRANÍ“.

Úspěšná byla moje účast ve dvou tematických okruzích na XXXIII. ročníku mezinárodní soutěže TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE 2011 v Uherském Hradišti. V tematickém okruhu – Chráněné prvky naší přírody mi byla udělena 1. cena za fotografii „Motýlice lesklá“, s přihlédnutím k soutěžní kolekci.

A také celkem úspěšná byla moje účast ve dvou tematických okruzích na XXXIV. ročníku mezinárodní soutěže TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE 2012 v Uherském Hradišti. V tematickém okruhu – Ochrana a tvorba životního prostředí mi byla udělěna 3. cena za fotografie „Rub a líc“.

V současné době jsem se zaměřil na makro a detail. Přes fotoaparát zkoumám krásy a složitosti skrytého světa.

K fotografii přistupuji jako ke koníčku, který mi umožňuje vidět svět, který bych bez fotoaparátu neviděl. Přes fotoaparát se seznamuji s nevyčerpatelným množstvím tvarů, systémů a mechanismů přírody. A fotografie snad totéž ukážou i ostatním lidem.

Kontakt: